4 Ekim 2015

ITO Bursu


Merhaba arkadaşlar,

Bugün,bilgi sahibi olduğum İstanbul Ticaret Odası burs başvuruları hakkında yazmak istedim. Burs başvuruları alınmaya başlanmış olup 16 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecektir.


İstanbul Ticaret Odası öğrenim bursları üç alanı kapsıyor.
Lisans bursları,
Yüksek Lisans bursları,
Doktora bursları.Ben lisans bursundan bahsedeceğim.

İstanbul'da vakıf üniversitelerinin(%100 burslu) ve devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören lisans öğrencileri yukarıda belirtilen fakültelerde %100 şehit bursu ile eğitim ve öğrenim gören öğrencilere verilir.

Şartı ise KYK Kredisi haricinde herhangi bir kurumdan veya kişiden burs alınmaması. Ara sınıf ve son sınıfsanız başarı ortalamanızın 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olması bekleniyor.


Lisans burslarında ana amaç mali durumu yeterli olmayan ve başarılı öğrencileri desteklemektir. Ebeveynlerden birinin veya ikisinin hayatta olmaması, ailenin gelir seviyesi, aile bireylerinin sayısı, yüksek öğrenim gören kardeşlerin olması ve sayısı, ailenin kiracı veya ev sahibi olması, aile yanında veya yurtta kalınması, ailede özürlü birey olması, kriterlerden en önemli olanlarıdır. 


Başvuru ve detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayınız.

Bana zaten burs çıkmaz demeyin. Diğer burs verenlere nazaran şartları sağladığınızda ve bilgilerinizde yanlış bir şey bulunmadığı taktirde rahatlıkla alabileceğiniz bir burs arkadaşlar...

İyi şanslar dilerim.

Sevgiyle kalın.. Photobucket

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikirlerinizi önemsiyorum,
Lütfen benimle düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin ! :)
Not: Siyasi, ideolojik ve hakaretvari yorumlarda bulunmadığınız için teşekkür ederim.

designed by Charming Templates