Ana içeriğe atla

EKİM AYI RAPORU - 2020

 

Merhaba nasılsınız?

Beni sorarsanız bazen durgun bazen dalgalıyım. Ama iyi olmaya çalışıyorum. Hafta içi genelde çok yoğun oluyorum. Akademik alanda hedefler belirlediğim bir ay oldu. Bunları zamanı gelince veya gerçekleşince paylaşırım kim bilir...

Ümitvar olmaya çalışıyor ve yeni bir düzen kurmaya çalışıyorum kendime. Açıköğretim fakültesinde Edebiyat okumaya başladım, aynı zamanda süratli şekilde İngilizce çalışıyorum, IELTS sınavına girmeyi düşünüyorum.

Bir yandan da "Dostoyevski'nin Suç ve Cezasını" okuyorum. Ha birde "Tarihin Arka Odası" programının eski bölümlerine izleyerek mest oluyorum.

Bu arada "Start Up" adında bir Kore dizisi izlemeye başladım uzun yıllardan sonra.

Birde bu ay okuduğum "Beyaz Zambaklar Ülkesinde" kitabı beni çok etkiledi, yeni bir vizyon kattı diyebilirim.

Kasım ayında iş anlamında çok yoğun olacağım ama bu aya bir seyahat sıkıştırmak istiyorum. Ama ülkenin bu durumu ve gelişen(!) ekonomimiz beni endişelendirmiyor değil.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar!


Sevgilerimle!

Kuklanız.

Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR

Geceye Bir Şiir Bırak : Evet Bayım, Kuşları Severim ve Siz Benim Gökyüzümsünüz

- Müzik eşliğinde okumak için tıktık ; - MAVİ BİR DENİZDEN MAVİ BİR GÖKYÜZÜNE Öyle bir adam seviyorum ki Mavinin bütün tonlarını taşıyor kanatlarında. Karanlığın ötesinde, Aydınlığın bir adım gerisinde. Mavinin tüm tonlarını taşırken içinde, Siyahla beyaza hiç bulaşmayan bir adam. Mavi gökyüzüdür bayım. Siz o görünmeyen kanatlarınızın altında Tam göğsünüzün sol tarafında göçmen kuşları ağırlıyorsunuz. Mevsim hazan. Mevsim kavuşma vakti. İklim değişimine inanmayan bir kuş size doğru geliyor. Evet bayım, Kuşları severim, Siz benim gökyüzümsünüz.

Lunch Box Mini Kore Dizisi/2015

Şans eseri rast geldiğim bu mini kore dizisini sizlerle tanıştırmak istedim. Din ayrımı gözetmeksizin tabuları yıkmaya çalışan kamu spotu niteliğinde, mükemmel 3 bölümlük 8 dakikadan oluşan bir mini diziydi. Kore'de okuyan Endonezyalı Müslüman bir kız öğrenciyle, yemek yapmayı çok seven Koreli bir gencin; kızın gönlünü kazanmak için helal yemek yapmaya çalışmasını konu alıyor. Ve en sonunda Koreli genç ana temanın "saygı" olduğunu şu sözleriyle açıklıyor:

Çeyiz Alışverişi: En İyi Tencere Seti Hangisi ?

Selamün Aleyküm dostlar, Söz merasiminden sonra çeyiz alışverişini hızlandırmaya karar verdim ve ilk iş olarak içinde yemek takımı, çatal bıçak, tencere ve kahvaltı takımı olan çeyiz setlerine bakmaya başladım.